Kwiaty doniczkowe na cmentarz

Kwiaty doniczkowe na cmentarz

Dzień Pamięci to pora roku, kiedy wiele osób wystawia na grób bliskiej osoby drogie kwiaty doniczkowe i rośliny. Niestety, po Memorial Day kradzieże grobów są częstsze, dlatego warto zadbać o zabezpieczenie kwiatów doniczkowych. Poniżej podajemy zasady i przepisy dotyczące ozdabiania grobów. Pamiętaj, by sprawdzać na stronie internetowej cmentarza, czy nie są one aktualizowane. Znajdziesz tam również pomocne artykuły na temat zasad dotyczących sztucznych dekoracji.

Wakacje z kwiatami doniczkowymi

Choć rośliny doniczkowe są dozwolone w większości miejsc, musisz wiedzieć, że istnieją pewne ograniczenia. Kwiaty doniczkowe można sadzić na grobach tylko w niektóre święta, takie jak Dzień Matki, Dzień Ojca i Walentynki. Rośliny doniczkowe mogą być wystawiane na grobach tylko wtedy, gdy są umieszczone w zatwierdzonych wazonach. Ponadto na grobach nie można umieszczać posągów ani innych dekoracji. Dla bezpieczeństwa należy unikać umieszczania kwiatów doniczkowych na grobach w czasie tych świąt.

Oprócz roślin na grobach można umieszczać sztuczne dekoracje, takie jak wieńce i ozdoby świąteczne. Ozdoby te nie mogą być jednak wyższe niż 18 cali i muszą być przymocowane do płyty nagrobnej. Sztuczne kompozycje kwiatowe będą usuwane po świętach, począwszy od pierwszego tygodnia stycznia. W czasie świąt, takich jak Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie, można nadal umieszczać na grobach rośliny doniczkowe, ale należy pamiętać, aby znajdowały się one w obrębie nagrobka.

Na niektórych cmentarzach obowiązuje również zakaz umieszczania roślin doniczkowych na grobach. Na grobach można umieszczać dekoracje sezonowe, takie jak girlandy i znicze, ale należy przestrzegać zasad obowiązujących na cmentarzach. Sztuczne kwiaty szybko się brudzą, pozostawiając nieestetyczne wrażenie. Ponadto są one trudne do czyszczenia i konserwacji. Pamiętaj, że we wszystkich wazonach należy umieścić agrosoke, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przez komary. Jest to bezpłatna usługa oferowana przez Biuro Dzielnicy Cmentarnej.

Flagi amerykańskie mogą być umieszczane na grobach w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów. Należy upewnić się, że flaga jest mała i wykonana z materiału lub drewna. W Dniu Pamięci i Dniu Weteranów zabronione jest składanie sztucznych kwiatów. W Dniu Pamięci można jednak umieścić w odpowiednich miejscach małe flagi amerykańskie. W Wielkanoc, Dzień Matki i Dzień Ojca dozwolone są rośliny doniczkowe. Oprócz kwiatów, rośliny doniczkowe można umieszczać w wyznaczonych miejscach także po 15 listopada i 15 lutego.

Dni świąteczne dla sztucznych dekoracji

Planując nabożeństwo żałobne lub pogrzeb, należy pamiętać, że umieszczanie sztucznych dekoracji świątecznych może być niedozwolone na cmentarzu. Na te okazje obowiązują specjalne zasady. Sztuczne dekoracje należy umieszczać w zatwierdzonych pojemnikach lub skrzynkach na rośliny. Skrzynie na rośliny powinny być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego i posiadać odpowiedni drenaż. Niektóre z nich nie są przystosowane do surowych zim. Jeśli umieścisz świąteczne sztuczne dekoracje na grobie bliskiej osoby, zostaną one usunięte następnego dnia. Cmentarz nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie pojemnika. Usuwanie dekoracji nie należy do obowiązków cmentarza, jednak w przypadku naruszenia przepisów zostaną one usunięte. Po zakończeniu świąt sztuczne dekoracje są usuwane. Można również używać sztucznych wieńców, o ile w czasie świąt nie jest koszona trawa.

Czytaj też:   Kwiaty doniczkowe do domu

Do najpopularniejszych sztucznych dekoracji cmentarza należą wieńce. Wieńce mogą być ustawione przy nagrobku lub zawieszone na stojaku wmurowanym w ziemię. Wieniec jest tradycyjną dekoracją cmentarną i może być umieszczony w kwietniku, jeśli jest to dozwolone. Można go także umieścić na paliku. Ważne jest, aby pamiętać o oznakowaniu sztucznych dekoracji. Oznaczone imię i nazwisko ułatwia odnalezienie nagrobka.

W okresie Wielkiego Postu i Adwentu zasady obowiązujące na cmentarzach są nieco łagodniejsze, ale przed umieszczeniem jakichkolwiek sztucznych ozdób na grobie bliskiej osoby należy się z nimi skontaktować. Możliwe jest umieszczenie kilku ozdób na grobie, ale cmentarz zastrzega sobie prawo do usunięcia wszelkich ozdób, które nie zostały zaakceptowane. Pracownicy cmentarza nie są w stanie zapobiec przepełnieniu kontenerów na śmieci, dlatego należy to odpowiednio zaplanować.

Używając sztucznych ozdób na cmentarzu, należy najpierw zapoznać się z regulaminem cmentarza. Na większości cmentarzy obowiązują zasady i wytyczne dotyczące sztucznych dekoracji. Zasady te są dostępne w Internecie i można je znaleźć na stronie cmentarza. Cmentarz nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone lub brakujące przedmioty pozostawione na grobie. Jeśli regulamin cmentarza jest niejasny lub nie zawiera takich zasad, przed umieszczeniem jakichkolwiek sztucznych ozdób na grobie bliskiej osoby należy skontaktować się z zarządem cmentarza.

Dni świąteczne, w których można zostawić ozdoby na grobie

W niektóre święta można zostawić na cmentarzu kwiaty doniczkowe. W przypadku roślin doniczkowych na cmentarzu obowiązują następujące zasady świąteczne. Na siedem dni przed Walentynkami, Wielkanocą, Dniem Matki, Dniem Ojca i czwartym czwartkiem listopada na grobie można ustawić wyłącznie rośliny doniczkowe. Wszelkie inne dekoracje świąteczne, w tym wieńce, są na cmentarzu zabronione. Rośliny doniczkowe muszą być umieszczone w zatwierdzonych wazonach i usunięte do 10 stycznia.

Po zakończeniu okresu świątecznego ekipy cmentarne muszą usunąć z grobów sztuczne kwiaty, szklane wazony i metalowe ozdoby. Niektórzy pracownicy cmentarza informowali, że plastikowe kwiaty mogą zostać przebite przez metal. Inne groby mają szklane wazony, które przewracają się na wietrze. Ponadto niektóre grupy etniczne przynoszą na cmentarz jedzenie w czasie świąt. Przedmioty dekoracyjne, takie jak sztuczne kwiaty, muszą zostać usunięte lub wymienione według uznania cmentarza.

W niektóre dni, takie jak Adwent i Wielki Post, pracownicy cmentarza nie są tak restrykcyjni w kwestii dekoracji świątecznych. Rośliny doniczkowe będą wyrzucane, natomiast pracownicy cmentarza mogą je sadzić w kwietnikach cmentarnych. Przez pozostałą część roku można pozostawić na grobie wieniec, ale nie może on być większy niż 24 cale średnicy. Powinien leżeć płasko i być wyśrodkowany w kwietniku, nie może być umieszczony na chodniku ani na podstawie kolumbarium. Stojaki na wieńce są również zabronione na terenie cmentarza.

Czytaj też:   Kwiaty doniczkowe na prezent

Rośliny na cmentarzu muszą sprostać większym wyzwaniom niż te w ogrodzie przydomowym. Gleba na cmentarzach jest często uboga, a odwiedzający nie zawsze będą mogli podlać kwiaty. Oprócz chwastów, glebę przed posadzeniem roślin należy nawieźć kompostem. Należy ją także ściółkować, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chwastów. W związku z tymi wyzwaniami konieczne jest zapewnienie kwiatom odpowiedniego podlewania. Należy także chronić je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zasady dotyczące sztucznych dekoracji

Na Cmentarzu Narodowym Fort Snelling sztuczne kwiaty są dozwolone na cmentarzu poza sezonem koszenia, od 1 października do 1 kwietnia. Wszystkie przedmioty z kwiatów należy umieszczać z boku nagrobków, w jednej linii z rzędem. Nie mogą być na stałe przymocowane do nagrobków. Przepisy nie zabraniają jednak pracownikom domu pogrzebowego umieszczania tych przedmiotów na grobach zmarłych bliskich. Należy jednak pamiętać, że usunięcie elementów kwiatowych z grobów może okazać się niemożliwe.

Zasady dotyczące sztucznych dekoracji na cmentarzu różnią się w zależności od święta. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz umieścić sztuczne kwiaty na cmentarzu, musisz użyć wazonów dopuszczonych do użytku na grobach. Wazony te muszą być stałymi elementami pomnika, zakopanymi na poziomie gruntu bezpośrednio przed grobem. Skrzynki na rośliny mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Powinny one zapewniać odpowiedni drenaż. Ponadto należy upewnić się, że skrzynki na rośliny są dostosowane do klimatu cmentarza, ponieważ niektóre z nich nie są odpowiednie. Wszelkie naruszenia będą natychmiast usuwane przez pracowników cmentarza.

W dni pamięci dozwolone są flagi amerykańskie, ale muszą być one małe i świeże. W dekoracjach tych nie można sadzić żadnych stałych roślin. Na tych dekoracjach nie wolno umieszczać żwiru, piasku ani gipsu. W czasie świąt narodowych, takich jak Dzień Ojca, Dzień Matki i Wielkanoc, na pomniku można umieścić rośliny doniczkowe, ale należy je trzymać w doniczce. W przypadku stłuczenia lub upadku przedmiotu dekoracyjnego, pracownicy cmentarza usuną go i obsadzą świeżymi kwiatami.

Sztuczne kwiaty na grobach będą zbierane i usuwane z powierzchni ziemi do 1 marca. Podczas specjalnych świąt, takich jak Dzień Pamięci, nie wolno umieszczać sztucznych kwiatów. Dozwolone jest natomiast umieszczanie sezonowych kwiatów wieloletnich i jednorocznych w wazonach na pomniki lub w koszach na kółkach. Należy pamiętać, że na grobach nie wolno stawiać szklanych wazonów ani butelek. Więcej informacji można uzyskać w biurze cmentarza.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane