Kwiaty doniczkowe do salonu

Kwiaty doniczkowe do salonu

Wybierając kwiaty doniczkowe, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Wielkość, kolorystyka i sposób pielęgnacji to ważne czynniki. Jeśli masz mało miejsca, rozważ użycie suszonych pędów. Eukaliptus, ze swoimi długimi liśćmi i łodygami, jest doskonałym wyborem do salonu. Może też służyć jako wspaniała rzeźba. Może być również doskonałym dodatkiem do nowoczesnego salonu.

Rośliny

Jeśli w salonie jest mało miejsca, dodaj do niego roślinę doniczkową. Kaktus to dobry wybór do wnętrza. Choć dorastają nawet do 10 stóp wysokości, odmiany karłowate są mniejsze i pięknie wyglądają w wiszących koszach lub dużych donicach. Potrzebują dużo wilgoci, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Jeśli Twój salon znajduje się w ciemnym i wilgotnym miejscu, kaktus będzie dobrym wyborem.

Lilia pokojowa to efektowna roślina, która jest łatwa w pielęgnacji i świetnie nadaje się do miejsc słabo oświetlonych. Jej błyszczące liście świetnie wyglądają na stoliku przy konsoli lub obok krzesła. Inną popularną rośliną do salonu jest lilia pokojowa, która wymaga umiarkowanego oświetlenia, a wody potrzebuje tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby wyschnie. Roślina ta ma atrakcyjny kwiat i jest dobrym wyborem do nowoczesnych pomieszczeń.

Rośliny domowe są wspaniałym dodatkiem do każdego salonu. Nie tylko dodają naturalnego piękna do domu, ale mogą też być niedrogim sposobem na jego udekorowanie. Pokój dzienny jest jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu i często jako pierwszy przyjmuje gości. Jeśli chcesz, aby Twój salon stał się weselszym miejscem, rozważ dodanie do niego rośliny doniczkowej. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Rozmiar

Aby znaleźć najlepszy rozmiar rośliny doniczkowej, warto znać kilka wskazówek, którymi warto się kierować. Na przykład, rozmiary roślin są zazwyczaj opisywane w calach i galonach. Cale odnoszą się do średnicy doniczki, natomiast galony to objętość pojemnika. Na przykład, dziesięciocalowa roślina będzie rosła w doniczce o pojemności 2,5 do 3 galonów. Większość doniczek mieści się w systemie dwóch, czterech lub sześciu cali. Niektóre produkty mają jednak 60 cali wysokości!

Pielęgnacja

Jeśli myślisz o dodaniu kwiatów doniczkowych do swojego salonu, ważne jest, aby wiedzieć, jak o nie dbać. Rośliny kupione w kwiaciarni mają idealne warunki do wzrostu, ale rzadko kiedy można je odtworzyć w przeciętnym domu. Oznacza to, że aby upewnić się, że dobrze dbasz o roślinę, powinieneś przeczytać informacje o sposobie jej pielęgnacji. Upewnij się, że wszystkie rośliny w pojemniku mają zapewnioną taką samą wilgotność, słońce i składniki odżywcze. Kwiaty doniczkowe należy pielęgnować, stosując odpowiedni rodzaj gleby. Kwiaty doniczkowe wymagają innego rodzaju gleby niż inne rodzaje roślin. Wybierając ziemię, należy użyć jej wystarczającej ilości, ale nie należy jej zbyt mocno upychać.

Do najbardziej atrakcyjnych i łatwych w utrzymaniu roślin do salonu należą wężymord i język teściowej. Aby uzyskać żywy okaz, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, warto wypróbować paprotkę zwyczajną. Jest to atrakcyjna roślina, którą można zamontować na ścianie. Rośliny domowe do salonów wychodzących na zachód lub na półkulę południową powinny być odporne na jasne światło i wysokie temperatury w godzinach południowych. Jeśli szukasz bardziej żywej rośliny, rozważ dracenę, która ma wiele odmian w różnych odcieniach. Innym dobrym wyborem jest drzewo tęczowe.

Aranżacja kolorystyczna

Wybierając kolory kompozycji kwiatowych, weź pod uwagę, co najbardziej podoba się Twojej rodzinie. Białe kwiaty i zielone liście często odzwierciedlają ciepło natury, natomiast jaskrawa czerwień i żółć mogą być zbyt jaskrawe i rozpraszające w pomieszczeniach biurowych. Zieleń i ciemniejsze liście dodają głębi i zainteresowania. Dodatkową atrakcją mogą być również kolorowe produkty, takie jak pomidory i papryka. Schemat kolorów: Zastanów się, o jakiej porze dnia będziesz spędzać czas w salonie i wybierz kwiaty o różnych kolorach kwiatów.

Wybierz doniczkę w kolorze ścian salonu. Następnie wybierz kwiaty, które będą się wzajemnie uzupełniać. W niebiesko-zielonej doniczce znajdują się żółte kwiaty, co tworzy komplementarną kompozycję kolorystyczną. Na zdjęciu powyżej, czerwono-zielona kompozycja kolorystyczna sprawia, że czerwone kwiaty wyglądają lepiej niż żółto-czerwona kompozycja kwiatowa. Z kolei odcienie niebieskiego i zieleni sprawiają, że kwiaty wyglądają bardziej atrakcyjnie i spokojnie.

Sukulenty

Jeśli zastanawiasz się nad umieszczeniem w salonie sukulentów w doniczce, możesz mieć kilka pytań. Przede wszystkim trzeba się upewnić, że sukulent będzie miał wystarczającą ilość wody. Potrzebuje on dużo miejsca, aby rosnąć i rozwijać się. Utrzymywanie zbyt mokrej gleby może spowodować jego gnicie. Aby temu zapobiec, należy napełnić doniczkę do połowy wodą. Następnie można ją wyjąć, gdy ziemia będzie wilgotna.

Zestawienie sukulentów w salonie zależy od Twojego gustu i stylu. Choć nie ma reguł, których należy przestrzegać, warto wziąć pod uwagę, czego potrzebuje każda roślina, aby dobrze się rozwijać. Idealnie byłoby połączyć sukulenty o takich samych wymaganiach uprawowych. Innymi słowy, dwa sukulenty o podobnych warunkach wzrostu powinny być umieszczone w tej samej doniczce. W zależności od potrzeb można rozważyć umieszczenie sukulentów doniczkowych w kilku różnych miejscach, na przemian w różnych pomieszczeniach i/lub w jednym pojemniku.

Sukulenty uwielbiają bezpośrednie światło słoneczne – potrzebują go przez około sześć godzin dziennie. Mogą jednak ulec poparzeniu, jeśli zostaną zbyt wcześnie wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W ciągu pierwszych kilku miesięcy wzrostu nowe sukulenty mogą potrzebować nieco cienia. W tych miesiącach sukulenty potrzebują więcej wody, dlatego najlepiej jest kontrolować ilość wody, jakiej potrzebują każdego dnia. Jeśli nie zachowasz ostrożności, mogą nie przetrwać letnich upałów, dlatego staraj się nie podlewać ich zbyt obficie.

Rośliny powietrzne

Rośliny powietrzne to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zajmować się tradycyjnymi roślinami domowymi. Są nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale można je eksponować na wiele sposobów, np. zawieszone na drewnie dryfującym, w szklanej kuli lub w terrarium z motywem plaży. Oprócz tego, że rośliny powietrzne stanowią piękną ozdobę każdego pomieszczenia, stanowią także wyjątkowy zielony akcent.

Jeśli chodzi o wybór roślin powietrznych, jest ich wiele do wyboru, a wybór najlepszej może być trudny. Oto kilka opcji, które pięknie wyglądają w doniczce: Maxima sky plant, zwana także Huamelula, to doskonały wybór. Roślina ta jest bardziej wytrzymała niż inne rośliny powietrzne, ponieważ toleruje silniejsze światło słoneczne. Wytwarza także wiele kwiatów w tym samym czasie. Przed kwitnieniem jej liście mają kolor koralowoczerwony, a kwiaty są intensywnie purpurowe. Maxima sky plant to także stosunkowo duża roślina powietrzna, osiągająca 5-6 cali wysokości i 3-4 cale rozpiętości.

Większość roślin powietrznych to rośliny tropikalne, co oznacza, że potrzebują wysokiej wilgotności powietrza. Mogą przetrwać w środowisku o niskiej wilgotności, ale potrzebują jasnego światła i wody, aby być zdrowe. Wymagają cotygodniowego podlewania, ale mogą przetrwać bez niego dwa tygodnie. Ponadto nie potrzebują dużo ziemi. To sprawia, że są doskonałym wyborem do małych pomieszczeń, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Kaktus

Wykorzystanie kaktusów jako akcentu w salonie to doskonały sposób, aby dodać do domu odrobinę koloru i pozytywnej energii. Ta wyjątkowa roślina ma jednak pewne wady. Kaktusy zawierają igły i kolce, dlatego należy je umieścić w bezpiecznym miejscu. Twój salon powinien być zaciszny i spokojny. Nie chcesz przecież pokłuć się kolcami!

Przede wszystkim należy wiedzieć, że kaktusy są roślinami kwitnącymi i należy wybierać te, które mają wyraźne kwiaty. Najbardziej efektowne kwiaty mają Mammillaria, Gymnocalycium i Parodia. Aby dobrze się rozwijać, wymagają też dużo światła. Jeśli umieścisz je w słabo oświetlonym pomieszczeniu, nie będą kwitły. Kaktusy nie zakwitną w miejscu, w którym brakuje odpowiedniego światła, dlatego należy zapewnić im dużo światła.

Kolejną zaletą kaktusów jest ich niewielka konserwacja. W przeciwieństwie do innych rodzajów roślin, kaktusy nie wymagają dużej ilości wody. Pomimo niewielkich wymagań pielęgnacyjnych mogą one wytwarzać piękne kwiaty, jeśli zapewni się im odpowiednią opiekę. Należy pamiętać, że kaktusy nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Podczas obchodzenia się z nimi należy używać szczypiec lub sprzętu ochronnego. Nie wolno pozwalać dzieciom ani zwierzętom domowym bawić się nimi.

Exit mobile version