Kwiaty doniczkowe do domu zielone

Kwiaty doniczkowe do domu zielone

Do uprawy w pojemnikach o bujnych, zielonych liściach doskonale nadają się koleusy ‘Rustic Orange’ i słoneczniki ‘Compact Hot Coral’. Kwiaty te nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ale wymagają pełnego słońca i podlewania. W aranżacji doniczkowej pięknie wygląda także wawrzynek ‘Yellow Moon’. Wszystkie trzy kwiaty wymagają trochę słońca i podlewania, ale są warte tego wysiłku.

Koleus ‘Rustic Orange

Koleus ‘Rustic Orange’ to jednoroczna roślina o kontrastowych barwach, która przez cały rok ma szaro- i pomarańczowo-czerwone liście. Wczesną wiosną liście tej rośliny wydają się kremowo-pomarańczowe, ale w połowie lata odsłaniają pomarańczową stronę spodnią i przybierają piękny miedzianobrązowy kolor. Roślina ma także odcienie różu, co jest miłą niespodzianką. Jest to wyprostowana, rozłożysta roślina o średniej strukturze, którą można łatwo zrównoważyć innymi, drobniejszymi roślinami.

‘Rustic Orange’ to dobry wybór do ogrodów, wiszących koszy i pojemników zewnętrznych. Mimo że nie jest to roślina jednoroczna, w naszym klimacie zachowuje się jak jednoroczna i trzeba ją co roku wymieniać. Coleus osiąga wysokość 24 cm i szerokość 16 cm. Nie zaleca się dzielenia koleusów po posadzeniu, ponieważ w naszym klimacie zachowują się one jak rośliny jednoroczne.

‘Rustic Orange’ to jedna z najłatwiejszych w uprawie roślin. Liście są łososioworóżowe z ząbkowanymi brzegami. W przeciwieństwie do wielu koleusów ta roślina jest także odporna na mróz i dobrze znosi zarówno upały, jak i wilgoć. Dobrze znosi pełne nasłonecznienie, ale w cieniu jest bardziej cenna ze względu na swój kolor. Piękna roślina, którą można dodać do ogrodu. Koleus ‘Rustic Orange’ jest atrakcyjną propozycją do ogrodów pojemnikowych.

Koleus ‘Rustic Orange’ może być rozmnażany z nasion. Nasiona należy wysiewać wczesną wiosną na tacce propagatorskiej. Aby zwiększyć szanse powodzenia, przed wysadzeniem nasion należy wymieszać je z drobnym piaskiem. Na nasiona należy nałożyć cienką warstwę kompostu i przykryć tacę szklaną pokrywą lub pokrywą do propagatorów. Kiełkowanie trwa około dwóch tygodni. Roślina powinna wyrosnąć samodzielnie w ciągu pierwszego roku.

Inną odmianą koleusa jest ‘Trailing plum’. Roślina ta charakteryzuje się dramatycznym ulistnieniem i zwartym pokrojem. Roślina ta, znana także pod nazwą ‘Klondike’, pochodzi z klimatu tropikalnego i dobrze rozwija się w ciepłych temperaturach. Wymaga temperatury od 70 do 100 stopni Fahrenheita. Pomimo swojej nazwy jest to delikatna bylina, która nie przetrwa mrozów. Gleba powinna być równomiernie wilgotna. Ważny jest także dobry drenaż, ale należy uważać, aby gleba nie wyschła całkowicie.

Koleus ‘Rustic Orange’ wytwarza drobne, niebieskie lub białe kwiaty, które nie rzucają się w oczy i zwykle są ścinane w celu ochrony rośliny. Liście rośliny są miedzianobrązowe, z charakterystycznymi kremowobiałymi brzegami. Roślina osiąga wysokość do 90 cm, a jej łodyga jest gruba, mięsista. Liście doskonale wyglądają w donicy lub na obwódce.

Sunpatiens ‘Compact Hot Coral’

‘Compact Hot Coral’ Sunpatiens to odmiana niecierpka, która wytwarza masywne, koralowe kwiaty. Liście mają zaostrzone brzegi i są gęste. Jest to roślina jednoroczna, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i kwitnie przez cały sezon wegetacyjny. Roślina ta toleruje szeroki zakres warunków pogodowych i wilgotności, jest także odporna na choroby. Kwitnie od późnej wiosny do pierwszych przymrozków.

Kompaktowe odmiany SunPatiens są hodowane z myślą o atrakcyjności w sprzedaży detalicznej i zwartym pokroju. Osiągają wysokość 16-30 cm i szerokość 14-20 cm. Ich zwarty pokrój sprawia, że doskonale nadają się do produkcji wielopakowej o dużej gęstości. Kompaktowe rośliny wymagają pełnego słońca i wilgoci. Doskonale radzą sobie także w pełnym cieniu i kwitną aż do mrozów. Powinny być sadzone w pełnym słońcu. Kompaktowe rośliny można uprawiać w doniczkach lub wiszących koszach.

Koralowiec ten jest doskonałym dodatkiem do każdego akwarium, zwłaszcza jeśli szukasz nowego zwierzęcia. Jest to również świetny sposób na wprowadzenie do akwarium najnowszych gatunków koralowców. SunPatiens ‘Compact Hot Coral’ to doskonały wybór dla początkujących, a nawet doświadczonych właścicieli akwariów morskich. Te kolorowe, żywe koralowce będą wspaniałym dodatkiem do Twojego domowego akwarium.

Compact Hot Coral SunPatiens Impatiens sp. występuje w 90 odmianach. Jej drobne, pomarańczowe kwiaty i ciemne, błyszczące liście ładnie kontrastują z brązowo zabarwionymi koleusami. Kwiaty mam to kwiatostany złożone, czyli zgrupowane skupiska kwiatostanów z filarkami. Kwiaty języczkowe są białe lub żółte. Ulistnienie jest atrakcyjne.

Kompaktowe słoneczniki ‘Hot Coral’ nie wymagają przycinania. Jeśli rośliny są zbyt gęste, mogą zarastać. Przycinanie polega na obcinaniu starych liści lub kwiatów, gdy roślina staje się płożąca. Rośliny są odporne na choroby, ale silnie rosnące odmiany słoneczników mogą mieć nisko osadzone liście. Aby zapobiec uszkodzeniom powodowanym przez ślimaki, należy zastosować wokół rośliny ziemię okrzemkową. Ponadto należy utrzymywać glebę w stanie wilgotnym.

Rośliny w donicach terakotowych są znane z tego, że mają memrystory. Są one podobne do wzoru Lissajous. Mają one również punkt szczypiący przy niskich częstotliwościach. Dzięki temu odmiana ‘Compact Hot Coral’ SunPatiens jest idealnym wyborem do uprawy w pojemnikach. Można uprawiać rośliny w wielu innych kolorach, pod warunkiem że wazon będzie neutralny.

Wahacz ‘Yellow Moon’

Kwiaty wiciowe ‘Yellow Moon’ pochodzą z rodziny roślin o nazwie Linderniaceae. Kwiaty są sercowate, o owalnym lub trąbkowatym kształcie. Płatki mają wyraźne oznaczenia i doskonale nadają się do pojemników i na rabaty. Kwiaty osiągają wysokość od 6 do 12 cali, ale w warunkach naturalnych mogą dorastać nawet do 12 stóp.

Aby wyhodować wishbone ‘Yellow Moon’ z nasion, należy uciąć łodygę o długości co najmniej sześciu cali. U podstawy łodygi należy szukać wypukłego zgrubienia. Prawdopodobnie w tym miejscu będzie się ukorzeniać. Umieść sadzonkę w wodzie i posadź ją w doniczce torfowej lub w wysokiej jakości mieszance doniczkowej. Wiosną i latem stopniowo wysuwaj roślinę na zewnątrz i co kilka dni przynoś ją z powrotem do środka, aby zaaklimatyzowała się do chłodniejszej pogody.

Kwiaty wishbone ‘Yellow Moon’ wymagają dobrze zdrenowanej gleby z dużą ilością substancji organicznych. Przed zasadzeniem wawrzynka wilczełyko ‘Yellow Moon’ należy użyć kompostu organicznego. Nawożenie gleby należy przeprowadzać raz na dwa tygodnie lub rzadziej, w zależności od rodzaju kwiatów. Nawóz o spowolnionym działaniu pomoże kwiatom lepiej kwitnąć. Nie należy zapominać o dobrym podlewaniu, ponieważ korzenie są wrażliwe.

Uprawa wikliny ‘Yellow Moon’ w zielonym domowym ogrodzie z kwiatami doniczkowymi zapewni jej długotrwały i piękny wygląd. Ta bylina kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków. Rośliny są łatwe w pielęgnacji i odporne na różne rodzaje gleby. Są także odporne na owady i przetrwają w większości warunków. Nimbusowe kwiaty przyciągają także kolibry i pszczoły. Dodanie kwiatu wawrzynka wilczełyko ‘Yellow Moon’ do przydomowego ogrodu z pewnością wzbudzi zazdrość sąsiadów.

Kwiaty wiciowe ‘Yellow Moon’ doskonale nadają się do każdego pojemnika lub skrzynki okiennej. Żółtawo-purpurowe płatki pięknie wyglądają w ogrodach leśnych i skrzynkach okiennych, stanowiąc uzupełnienie wielu przyciągających wzrok gatunków. W przeciwieństwie do wielu innych roślin, wawrzynek wilczełyko ‘Yellow Moon’ jest nietoksyczny dla ludzi i zwierząt. W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów, ten kwiat jest mrozoodporny.

Wiązówka ‘Yellow Moon’ kwitnie rano i nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy przycinać je do połowy wysokości, aby uzyskać więcej kwiatów. Roślina najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach o częściowym lub pełnym zacienieniu. Nie zakwitnie w pełnym słońcu. Główki nasion są jednak piękne i nie tylko jadalne.

Wahadłowiec ‘Yellow Moon’ należy sadzić w dobrze przepuszczalnej, wilgotnej glebie. Ten typ rośliny najlepiej rośnie w dobrze zdrenowanej, organicznej glebie. Jeśli jednak mieszkasz w gorącym klimacie, powinieneś rozważyć dodanie do gleby nieco materii organicznej lub kompostu. Poziom pH gleby powinien mieścić się w przedziale od sześciu do ośmiu.

Exit mobile version